Szkoła Podstawowa nr 4 im. mjr Henryka Sucharskiego

73-110 Stargard Wielkopolska 30 Tel.: (91) 573-39-70

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

 17 marca 2016 roku  w czwartek, ponad 70 uczniów naszej szkoły przystąpiło do jubileuszowego XXV Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. 

Historia Konkursuze strony www.kangur-mat.pl

    Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

    W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

    W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontières", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali wyników, które nadeszły 9 maja.

W kategorii „Żaczek” wyróżnienie otrzymała  uczennica klasy 2 :Hanna Bieleninik

W kategorii „Maluch” wyróżnienie otrzymali :

uczniowie klasy 3:Jakub Szuber

                             Adrian Lulek

uczniowie klasy 4: Aleksandra Kolczyńska

                    Sandra Pośpiech

W kategorii „Beniamin” wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 6 : Jeremi Kaczyński