XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III „Witamy w Wierszolandii”

25 kwietnia 2016r.  w naszej szkole odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I-III „Witamy w Wierszolandii”. Konkurs otworzyła pani dyrektor Alicja Sopalska. Przewodnie hasło konkursu brzmiało „Rodzinna wyspa szczęśliwości”. Uczestnicy ze wszystkich stargardzkich szkół podstawowych recytowali po dwa wiersze. Oceny prezentacji młodych recytatorów dokonało jury, w którym zasiadły panie: Barbara Szpener– nauczycielka SP4, Anna Łabędzka Kaczmarczyk– nauczycielka SP8 oraz  jako przewodnicząca - Joanna Stefańska - nauczycielka języka polskiego z Gimnazjum nr4. W trakcie obrad jury uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz obejrzeli inscenizacje bajek przygotowane przez uczniów klas IV pod opieką pani Elżbiety Potrykus. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwały panie: Beata Kowbel,  Renata Samsonik i Izabela Adamczewska. Jury podkreśliło wysoki poziom wszystkich recytacji oraz wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce: Łukasz Jagiełło SP4

II miejsce: Kalina Przybylska SP5

III miejsce: Zofia Sobolewska SP1

wyróżnienie: Zuzanna Woźniak SP2

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Aniela Laskowska SP4

II miejsce: Adam Langner SP1

III miejsce: Weronika Lipińska  SP8

Wyróżnienie: Madalena Górka SP5

W kategorii klas trzecich:

I miejsce: Jakub Przybylski SP2

II miejsce: Rozalia Laskowska SP4

III miejsce: Weronika Waszczyk SP1

Wyróżnienie: Julia Lichacz SP8

Gratulujemy wszystkim laureatom , a przede wszystkim uczniom  naszej szkoły!