Szkoła Podstawowa nr 4 im. mjr Henryka Sucharskiego

73-110 Stargard Wielkopolska 30 Tel.: (91) 573-39-70

"Mały Ratownik" czyli dzieciaki i pierwsza pomoc

Kilka słów o ratowaniu i pierwszej pomocy- koło zainteresowań dla uczniów naszej szkoły. 

      Uczniowie naszej szkoły podczas cotygodniowych zajęciach z pierwszej pomocy poznają tajniki ratowania. Kto to jest poszkodowany, jak zachowuje się człowiek w potrzebie, jak rozpoznać czy ktoś jest nieprzytomny i czy oddycha. To tylko nieliczne zagadnienia tematyczne programu koła "Mały Ratownik". 

       Praktyczne nauczanie jest najskuteczniejsze, dlatego  w taki sposób uczymy pomagać. Każdy uczestnik samodzielnie pracuje na fantomach, korzysta z materiałów opatrunkowych
a także ćwiczy symulowane sytuacje. Zajęcia to także sporo zabawy i śmiechu, ogromną frajdę sprawia przecież bandażowanie koledze ręki czy nogi, czy też zamienianie się w aktora gdzie trzeba udawać poszkodowanego. Ważnym aspektem zajęć jest przede wszystkim uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw oraz w jaki sposób im zapobiegać i co zrobić kiedy zdarzy się wypadek.

 

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godzinie 16:00, spotykamy się w świetlicy szkolnej a zajęcia prowadzi pani Roksana Dobrodziej. "Małym Ratownikiem" może być każdy uczeń naszej szkoły (1-6).