XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski kl. I-III „Witamy w Wierszolandii”

Już po raz piętnasty odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski klas I-III „Witamy w Wierszolandii”.

6 maja 2015r. w naszej szkole spotkali się mali recytatorzy ze stargardzkich szkół podstawowych. Konkurs otworzyła pani dyrektor Alicja Sopalska. Przewodnie hasło konkursu brzmiało „Rady nie od parady”. Uczestnicy recytowali po dwa wiersze. Oceny prezentacji młodych recytatorów dokonało jury, w którym zasiadły panie: Małgorzata Mazur -nauczycielka SP7, Izabela Adamczewska – nauczycielka SP4 oraz  jako przewodnicząca – Ewa Krysian –kompozytorka, poetka, instruktorka pracowni muzycznej MDK, kierowniczka zespołu „Rupaki”. W trakcie obrad jury uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek oraz program artystyczny. Uczestnicy koła teatralnego pod opieką pani Elżbiety Potrykus przedstawili inscenizację utworów Wandy Chotomskiej pt. „Śpiąca Królewna”, „Dzień dobry, królu Zygmuncie” oraz Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwały panie: Beata Kowbel,  Renata Samsonik i Izabela Adamczewska. Jury podkreśliło wysoki poziom wszystkich recytacji oraz wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce: Aniela Laskowska SP4

II miejsce: Julietta Owczarek SP3

III miejsce: Zoey Afzal SP2

Wyróżnienie: Szymon Gembara SP7

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Jakub Przybylski SP2

II miejsce: Natalia Łabuń SP 1

W kategorii klas trzecich:

I miejsce: Julian Kozłowski SP7

Alicja Fatalska SP1

III miejsce: Joanna Nowak SP2

Lena Szumska SP5

Wszystkim laureatom oraz ich opiekunom składamy gratulacje!