Wieczór w bibliotece

Nasza szkolna biblioteka po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek, która w tym roku odbywała się 3 czerwca. Wieczorne spotkanie trwało od 18.00 do 21.30. Czytanie poruszyło uczestników dosłownie i biblioteka okazała się za mała dla 34 uczniów z klas I-VI oraz kilkuosobowej grupy rodziców.

Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej. Otwarcia wieczoru dokonała pani wicedyrektor Elżbieta Ziętkowska, która przeczytała również fragmenty książki  J. Sempe  i  R.  Goscinnego pt. „Nowe przygody Mikołajka”.

Potem na uczestników czekało wiele atrakcji: wysłuchanie wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa” i  wykonanie makiety pociągu. wspólny taniec, gra "Zagadka  Labiryntu Tajemnic", którym w jednej chwili stała się nasza szkoła. Podzieleni na grupy „detektywi” wędrowali korytarzami labiryntu rozwiązując różne  zagadki, aby na końcu swojej wędrówki zdobyć słowo – klucz potrzebne do odczytania „złotych myśli”.  Po tych zmaganiach czekała na wszystkich niespodzianka w postaci poczęstunku i zasłużonego odpoczynku. Potem uczestnicy zostali jeszcze zaproszeni do zabawy „Tajemnicza skrzynia”. Odgadywali tytuły książek oraz imiona ich bohaterów  z jakimi wiązały się rekwizyty ukryte w skrzyni.

Spotkanie zakończyło się „Czytaniem na pożegnanie” i wysłuchaniem fragmentów książek:  „Bon czyli ton” G. Kasdepke oraz „Nela – mała podróżniczka”.

Wieczór mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu pań nauczycielek: Beaty Kaniowskiej, Beaty Kowbel, Moniki Maliszewskiej, Kamili Kowbel, Grażyny Piechoty, Agnieszki Pyry, Sylwii Szczerby, Pauliny Masłowskiej- Tuki i Renaty Samsonik oraz dzięki hojności sponsorów: Pani Alicji Rafińskiej i Panu Piotrowi Rafińskiemu właścicielom Przetwórni Owocowo-Warzywno-Mięsnej "Rafiński".

Przed odejściem każdy uczestnik otrzymał upominki: ekslibrisy, zakładki oraz ołówki i kolorowanki. Uśmiech towarzyszył wszystkim podczas pożegnania. Niektórzy stwierdzili, że chętnie spędziliby wieczór w bibliotece  już za tydzień, a nie dopiero za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez panią Iwonę Sierecką, której bardzo dziękujemy!