Akcja "Jak nie czytam jak czytam" - Bicie rekordu czytania

Nasza szkoła w tym roku włączyła się do akcji "Jak nie czytam jak czytam". 1 czerwca 2017 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Wspólnie z innymi próbowaliśmy pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Oczywiście tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie i w nietypowym miejscu.

Organizatorzy akcji chcą udowodnić, że uczniowie chcą czytać i  stworzyli masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której chcą pokazać, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Na terenie zielonym naszej  szkoły jednocześnie czytało 425 osób. Teraz czekamy na wyniki. Musimy uzbroić sie w cierpliwość, gdyż raporty z całej Polski będą spływać do końca czerwca.