Jesteś ciekawy jak komunikują się osoby z upośledzonym słuchem? Zajrzyj do nas.

Od października 2016r w naszej szkole funkcjonuje nowe koło zainteresowań „ KOŁO JĘZYKA MIGOWEGO”. W zajęciach uczestniczą uczniowie klas IV-VI oraz dzieci z klas III, którzy wyrazili zainteresowanie i chęć uczestnictwa w zajęciach. Spotykamy się w każdą środę po skończonych zajęciach lekcyjnych 16.30-18.00.

KOŁO JĘZYKA MIGOWEGO  ma na celu pokazanie uczniom, że niepełnosprawna osoba, to taki sam kolega jak każdy inny. Uczenie języka migowego dzieci w wieku szkolnym, poza wskazaniem na potrzebę integracji, doskonale wpływa na rozwój dziecka i w sposób szczególny pobudza myślenie i wyobraźnię. Nauka  migowego to rozbudzenie wrażliwości i otwartości dzieci na osoby z upośledzonym słuchem oraz wytworzenie w nich poczucia, że język migowy jest potrzebny, ponieważ stanowi pierwszy krok ku integracji.

Na zajęciach uczniowie poznają :

• Daktylografię – alfabet palcowy języka migowego, liczebniki główne i porządkowe;
  • Ideografię – znaki języka migowego

W trakcie pierwszego półrocza dzieci zdobyli  wiedzę z następujących działów tematycznych”

–                    pierwszy kontakt

–                    edukacja

–                    zwroty grzecznościowe

–                    dom i rodzina

Dzieci przyswajają wiadomości poprzez:

–                    zabawy dydaktyczne,

–                    zabawy ruchowe

–                    oglądają filmy związane z tematyka koła

–                    ćwiczą zdania proste i złożonew grupie,

–                    organizujemy konkursy itp.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej nauki.