Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Uczniowie pierwszych klas włączeni do grona czytelników!

14 marca wszyscy pierwszoklasiści zostali czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Stało się to podczas  uroczystego pasowania. Najpierw dzieci uczestniczyły w krótkim programie artystycznym,który przygotowali  starsi uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Pieszko. Grupę artystyczną stworzyli: Agatka Bujacz  i Tymek Gralak z klasy Vb, Nataszka Prebendowska i Milenka Trela z klasy IIb oraz Zuzia Cieślak z klasy IIc.  Potem pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami obowiązującymi wszystkich czytelników. Następnie przystąpili do quizu. Okazało się, że przyszli czytelnicy świetnie zapamiętali wszystkie zasady oraz wspaniale znają postacie z bajek! Można więc było przystąpić do uroczystego ślubowania oraz pasowania, a także wręczenia pamiątkowych dyplomów. Później każdy wypożyczył  swoją pierwszą książkę. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki i zakładki do książek, które zostały wykonane przez uczniów klas starszych. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i czas było się pożegnać. Ale tylko na krótko.  Pamiętajcie wszyscy czytelnicy!

Biblioteka z uśmiechem na Was czeka!!

Renata Samsonik