It's delicious

Hello, English Lovers!

Kochani! Zaczynamy nowy rok ...pysznie ;) Dzisiaj o jedzeniu, post w języku angielskim. W nawiasach po słówku angielskim znajdziecie uproszczoną wymowę każdego słówka. Mamy nadzieję, że przyda się wam to w życiu codziennym ;) Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć projektów, jakie przygotowały dzieci z klas drugich. Mogły zrobić mini książkę kucharska albo menu restauracji jaką chciałyby prowadzić. Zapraszamy!

Today we will focus on the food vocabulary.

Let's see what words we have below:

milk / milk/- mleko

rice /rajs/ - ryż

spaghetti /spegeti/ - spaghetti

fish /fysz/- ryba

salad / seled/ - sałatka (uwaga- nie używamy tego słówka w odniesieniu do warzywa- sałaty! na sałatę mówimy po angielsku : lettuce /letys/)

bread /bred/- chleb

chicken /czyken/- kurczak

soup /zup/- zupa

igi

igim

When we want to talk about our food preferences, we use "I like", "I don't like: structures. When we want to ask about our food preferences we say: Do you like...?

examples:

I like tomato soup. - Lubię zupę pomidorową.

I don't like tomato soup.- Nie lubię zupy pomidorowej.

Do you like tomato soup?- Czy lubisz zupę pomidorową?

Please enjoy the photos of our pupils' projects. Children from classes: 2a, 2b and 2c could do either a mini cookbook or a menu.

viktoria

vikt1