Wieczór w bibliotece

Ogólnopolska Noc Bibliotek 2018 "RzeczpospoCzyta"

Nasza szkolna biblioteka po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Z tej okazji 4 czerwca odbyło się wieczorne spotkanie, które trwało od 18.00 do 21.30. Wzięło w nim udział 43 uczniów klas II-VII. W związku z hasłem "RzeczpospoCzyta" oraz obchodami  100-lecia  odzyskania niepodległości przez Polskę zaplanowany został program propagujący polską kulturę i historię.

Na początku wszyscy uczestnicy zgromadzili się przed biblioteką i wygodnie usiedli na materacach. Otwarcia wieczoru dokonała pani wicedyrektor Elżbieta Ziętkowska życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie uczestnicy wysłuchali fragmentów książek: "Magiczne drzewo" A. Maleszki oraz "Dziadek i niedźwiadek" Ł. Wierzbickiego.

Potem rozpoczęła się zabawa związana z wierszem J. Tuwima pt. „Lokomotywa”.  Gra "W Labiryncie Tajemnic Historycznych", którym w jednej chwili stała się nasza szkoła, była kolejnym punktem w programie wieczoru. Podzieleni na grupy uczestnicy przemierzali korytarze labiryntu rozwiązując różne  zagadki związane z historią Polski i zbierając złote monety. Po dotarciu do  "Groty życia" czekała na wszystkich niespodzianka w postaci poczęstunku i zasłużonego odpoczynku. Potem uczestnicy zostali zaproszeni do oglądania polskich filmów rysunkowych oraz zapoznali się z narodowym tańcem polskim - polonezem.

Spotkanie zakończyło się „Czytaniem na pożegnanie” i wysłuchaniem fragmentów książki:  „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” G. Kasdepke. To był prawdziwie polski wieczór.

Wieczór mógł się odbyć dzięki zaangażowaniu pań nauczycielek: Grażyny Piechoty, Izabeli Bartkowiak i Renaty Samsonik.

Przed odejściem każdy uczestnik otrzymał upominki: ekslibrisy, zakładki oraz ołówki i kolorowanki.

Relacje z naszej i innych bibliotek w Polsce  można przeczytać i obejrzeć tutaj: https://nocbibliotek.org/wiesci-z-bibliotek