Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Pierwszoklasiści są już czytelnikami!Uśmiech

Zapisz

Od szóstego do ósmego marca odbywały się w szkolnej bibliotece ważne uroczystości. Uczniowie klas pierwszych byli pasowani na czytelników. Najpierw dzieci obejrzały krótki program artystyczny oraz zapoznały się z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Następnie rozwiązywały zagadki i okazało się, że świetnie znają postacie z bajek i mają dużo wiadomości o książkach! Potem było uroczystego ślubowanie oraz pasowanie i każdy mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także wykonane przez uczniów klas starszych zakładki do książek. Uroczystości przygotowane zostały we współpracy z panią Katarzyną Pieszko i uczennicami klas VI B i  VI C: Zuzią Bieleninik, Dominiką Błażejewską  i Wiktorią Chełstowską.