Dekorowanie pierniczków - warsztaty kulinarne

W dniu 8  grudnia 2017 r. uczniowie klasy I- IV brali udział w „Mikołajkowym dekorowaniu pierniczków”

Dzieci uczestniczyły w warsztatach kilinarnych zorganizowanych i przeprowadzonych pod kierunkiem członków Rady Rodziców.

Na początku warsztatów dzieci miały prowadzone zabawy integrujące grupę- było wiele radości J. Następnie wszyscy poszli do łazienki, umyli ręce, założyli fartuszki i zaczęli dekorowanie pierniczków własnego wypieku.

Zapach cynamonu, korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem w całej szkole przy dzwiękach naszych polskich kolęd.

Wielką frajdę dzieciom  sprawiła wspólna praca dekorowania ciasteczek.

Stworzone pierniczki zostały zapakowane i dzieci zabrały je do domu, aby ozdobić nimi stół, choinkę, albo  dać komuś w prezencie - każdy pomysł jest dobry.

Boże Narodzenie na pewno będzie  pachnieć piernikami - przewodnicząca Rady Rodziców Anna Wręczycka