3b zwiedziła Powiatową Komendę Policji w Stargardzie

7 listopada klasa 3b zwiedziła Powiatową Komendę Policji w Stargardzie. Dzieci udały się do pokoju Techników Kryminalistyki, gdzie technik aspirant sztabowy p.Maciej Sierecki i technik aspirant sztabowy p.Dariusz Przybyłowski zapoznali dzieci z wykonywaną przez nich pracą.

Dzieci robiły pamiątkową daktyloskopię, ujawniały ślady własnych linii papilarnych przy pomocy proszków daktyloskopijnych, zobaczyły jak działa skaner linii papilarnych oraz urządzenie do zdjęć sygnalitycznych, zapoznały się z wyposażeniem walizki, którą technicy noszą na każde zdarzenia, zobaczyły odkurzacz do zabezpieczenia mikrośladów oraz ujawniały ultrafioletem wcześniej napisane przez siebie wyrazy używając tajemniczych pisaków. Na koniec przewodnik psa patrolowo - tropiącego starszy aspirant p.Piotr Jóźwik zaponał dzieci z pracą policyjnych psów, jednego z nich dzieci mogły pogłasakać. Dzieci wróciły zadowolone pełne wrażeń.