Szkoła Podstawowa nr 4 im. mjr Henryka Sucharskiego

73-110 Stargard Wielkopolska 30 Tel.: (91) 573-39-70

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 317669
  • Do końca roku: 346 dni
  • Do wakacji: 153 dni

Gościliśmy Prezydenta Miasta Stargard - Pana Rafała Zająca

W dniu 26 października 2017r. w ramach akcji „CZYTAMY DZIECIOM” naszą szkołę odwiedził Prezydent Miasta Stargard- pan Rafał Zając. 

W spotkaniu, które odbyło się w świetlicy szkolnej uczestniczyły dzieci z klasy 2a z wychowawcą Beatą Kowbel, klasy 3d z wychowawcą Izabelą Bartkowiak oraz dzieci ze świetlicy szkolnej.

   Pan Prezydent opowiadał dzieciom o swojej pracy, odpowiadał na ich pytania – a pytania były przeróżne np. jak to się stało, że został prezydentem, ile zdobył głosów podczas wyborów, czy lubi zwierzęta i czy ma jakieś zwierzątko, co nowego powstanie w Stargardzie,  czy mieszkańcy miasta rozpoznają Go podczas zakupów w sklepie i wiele innych. Punktem kulminacyjnym było czytanie dzieciom fragmentu książki Grzegorza Kasdepke „Ostrożnie”. Pan Rafał Zając w nawiązaniu do treści czytanego fragmentu przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat, czego dzieci nie powinny robić, co jest niebezpieczne. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Prezydentowi gromkimi brawami, wręczyły wykonaną przez siebie laurkę oraz medal z dedykacją: Przyjaciel dzieci Szkoły Podstawowej nr4. Uczniowie zostali nagrodzeni przez pana Prezydenta słodyczami.