alternatywne lekcje wf z Moniką Pyrek i Piotrem Liskiem

Uczniowie klasy 6b i 6d uczestniczyli w "Alternatywnych lekcjach wf".

Uczniowie klasy 6b i 6d uczestniczyli w „Alternatywnych Lekcjach WF” organizowanych przez Fundację Moniki Pyrek. To wyjątkowy sposób edukacji.

Stargard to jedno z 11 miejscowości, w których był realizowany projekt „Alternatywne Lekcje WF”. Skierowany jest do uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych klas 6-7 oraz gimnazjów. Przez 90 minut z instruktorem i Gwiazdą Sportu uczestnicy mogli ćwiczyć i doświadczać sportu również za pomocą 5 symulatorów konkretnych dyscyplin (piłki nożnej, koszykówki, boksu, kolarstwa, piłki ręcznej, biegów sprinterskich).

„- Przewrotnie i trochę podstępnie wykorzystamy technologię, aby dzieci od niej odciągnąć, zachęcić do zwykłej, tradycyjnej aktywności sportowej. Pokażemy, że sport to nie łatwe klikanie, że trzeba włożyć coś więcej, odpowiednią pracę, aby dotrzeć do wysokiego poziomu – mówi Monika Pyrek, autorka projektu i prezes Fundacji”.

Celem projektu jest odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie poprzez przekazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej i zachęcenie do czynnego uprawiania sportu.